10 | 12 | 2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września 2017 r.  dzieci z naszego przedszkola włączyły się do akcji "Sprzątania Świata".
Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania.
Następnie wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie, zbierając śmieci na terenie wokół przedszkola. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.
tekst: Anna Adamowicz
foto: Marta Grabowska